sobota, 12 maja 2012

Ludzka stonoga - więcej szczegółów proszęW misce świeżutkie twistosy texas grill, w ręku niepasteryzowane kulturalnie przelane do kufla, odpalamy projektor i słyszę „tym razem Cię zaskoczę”. Ostatnio na tapecie - filmy grozy. Przerobiliśmy tego tyle, że spełnienie obietnicy z góry wydaje się być skazane na porażkę. A jednak po obejrzeniu byłam w stanie wykrzesać tylko „fakt, i tu mnie masz”.
Niskobudżetowy holenderski horror w reżyserii Toma Sixa. W filmie nie znajdziemy bezsensownego okrucieństwa rodem z Hostelu, ani braku związku przyczynowo skutkowego rodem z Klątwy. Krew po ścianach nie tryska, flaki również nie są powywlekane. Jak podaje Wikipedia „Koncepcja filmu, …, powstała z żartu przyjaciół reżysera o karaniu pedofilów przyszywając ich usta do odbytu grubego kierowcy ciężarówki”. Dowcip dowcipem, film opowiada o spełnianiu marzeń. Z tym że marzycielem jest niemieckim emerytowany chirurg, a marzy mu się kreacja człeko-stonoga. I jak to zwykle w Germanii krainie mlekiem i miodem płynącej bywa, marzenie się ziszcza.
Oblecha? Wg. mnie tak.
Film widziałam zeszłej niedzieli i zaskakujące jest to, że myślę o nim do teraz. Do dziś nie jestem w stanie zapytać „a Tobie się podobało?” Chyba trochę boję się odpowiedzi. Wciąż zastanawiam się też czy gdybym wiedziała o czym on jest czy zdecydowałabym się go obejrzeć.  
I tak sobie myślę i myślę, że aż zdecydowałam się na krótki research internetowy. Prawa rynku są nieubłagane, jest popyt, jest podaż i dostępna jest już ludzka stonoga 2, a w produkcji ludzka stonoga 3 (directors cut). Prowadzi to do jednego słusznego wniosku - ktoś musi na to czekać… Ciekawe kto… Ciekawe ilu ich jest… Ciekawe czy wysyłali listy do reżysera z sugestiami i prośbą o więcej… No i jeszcze ciekawsze co było w treści tych listów… „Panie a może by tak w kolejnej wersji zrobić ludzką dżdżownicę i dodatkowo pozbawić ich wszystkich kończyn”.
A to nie wszystko. Ludzka stonoga inspiruje! HumancentiPad -15 serii South Parka pomysł wykorzystał i poddał lekkiej applowej modyfikacji - odcinek widziałam - nie polecam - lecz nie z powodu stonogi. Każdy kto serial lubi wie, że po sezonie 10 (no, może jedenastym) nie ma widzowi nic do zaoferowania.
Powstała też pornograficzna parodia The Human Sexipede...
Seriously?!
Chyba jednak lepiej się odważyć i spytać czy jemu się podobało…

2 komentarze:

  1. Dużo słyszałam o tym filmie, ale jakoś nie mogę się zabrać żeby go obejrzeć...
    Świetnie piszesz. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. zanim usłyszałam o filmie, widziałam odcinek South Park - i to mi wystarczyło :) zdecydowanie najobrzydliwsza rzecz, o jakiej słyszałam, a mam naprawdę mocne nerwy...żadna siła nie zmusi mnie do obejrzenia tego filmu :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za Twój komentarz, sprawisz mi jeszcze większą przyjemność jeśli się podpiszesz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...