czwartek, 29 marca 2012

Darmowy internet - bo informacja o nim się należy


Krótki post-instrukcja, który odpowie na pytanie „co należy zrobić by cieszyć się całkowicie bezpłatnym internetem mobilnym Aero 2?”. Tylko proszę nie mylić tej nazwy z podobnie brzmiącą nazwą reklamowanych bez polotu, choć faktycznie smacznych ciasteczek. 

Dziwi fakt, że w momencie gdy z każdej strony jesteśmy bombardowani informacjami na temat „niedoinformatyzowania” społeczeństwa wiadomość o dostępnej dla każdego usłudze darmowego Internetu nie widnieje wszędzie. Z oficjalnych badań GUS wynika że w 2010 roku tylko 63,4% Polaków posiadało dostęp do Internetu w swoich gospodarstwach domowych. Z oficjalnych danych wynika też, że rząd robi wszystko by stale ten procent zwiększać. Myślę, że rozpowszechnienie informacji o Aero2 - bezpłatnym mobilnym internecie mogłoby trochę pomóc.
W kwestii technicznej Aero2 to internet oferowany bezpłatnie przez Polsat. Było to jeden z warunków przetargu (LTE), który telewizja wygrała. Nie będę Was zanudzać szczegółami. Powiem natomiast coś o parametrach do maja szybkość Internetu wynosi 256kbps, a od maja będzie to 512kbps.
Co należy zrobić by dostać kartę Areo 2? Należy mieć ze sobą dowód, 20 zł (ktoś może się czepiać, że mówiłam że za darmo a już mówię o opłatach. Śpieszę wyjaśnić, jest to oplata JEDNORAZOWA, za kartę; więcej już się nic nie płaci) i udać się do punktu Sferia.
Można też rejestracji dokonać nie wychodząc z domu. Wtedy też karta umożliwiająca dostęp do internetu zostanie wysłana do Was pocztą. Mam tylko jedną uwagę jeżeli zarejestrujecie się już w internecie odbiór karty musi odbyć się drogą pocztową. Nie można zarejestrować się na stronie, a później zmienić zdania i przyjść do punktu osobiście, bo wtedy odeślą Was z powrotem na stronę. Dlatego gdy już podejmiemy decyzję w jaki sposób kartę odebrać to lepiej się jej trzymać. To wszystko jest banalnie proste. Ja swoją kartę odebrałam w sobotę i cieszę się już darmowym Internetem a Wam rodzę zrobić to samo :)


Kilka informacji technicznych:
zasięg
obsługiwane modemy (ja korzystam z internetu wkładając kartę do telefonu i w miarę potrzeb udostępniam bezprzewodowo na laptopa)
formularz zamowienia on-line
odbiór osobisty (Warszawa)

1 komentarz:

Dziękuję Ci za Twój komentarz, sprawisz mi jeszcze większą przyjemność jeśli się podpiszesz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...